Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

Sınav Öncesinde

Sınav Öncesinde

Sınav Öncesinde Yapılacaklar

beyin egzersizleri

beyin egzersizleri

Sınav öncesinde her şeyiniz hazır, fakat yine de stresinizi kontrol altına alamıyorsanız, birkaç küçük nefes egzersiziyle kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz.

Doğru nefes egzersizleri, beynimiz için oldukça önemlidir. Bu teknikleri doğru olarak öğrendiğimizde vücudumuzu istediğimiz gibi kontrol altında tutabiliriz. Ağız yerine burnunuzdan nefes almak ya da her nefes alışınızda ciğerlerinizi 4-6 litre hava ile doldurmak, rahatlamak için yapabileceğiniz basit nefes egzersizlerindendir. Diğer egzersizlere gelince, tüm diyaframınızı nefesinizle doldurduktan sonra, ağzınızdan yavaş yavaş, özellikle nefes alış sürenizden daha uzun olmasına dikkat ederek üfleyin ve bunu günde en az 45 kere yapmayı deneyin.

Ayrıca yeni bilgiler edindikçe eskilerin silinmemesi için, hafızayı taze ve diri tutmak sınava çalışan öğrenciler için çok önemlidir. Bunun nasıl sağlanacağına gelince, basit ve günlük hayatta uygulayabileceğiniz egzersizlerle rahatlıkla hafızanızı sağlamlaştırabileceksiniz. Bu egzersizlere gelince örneğin, alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz, yani sağ elle yaptığınız işlemleri sol elinizle yapmaya çalışabilirsiniz. Bunun yanında eve dönüş yolunuzu ya da her zaman kullandığınız mekanları değiştirebilir, gün sonunda yaptıklarınızı aklınızdan sırayla geçirmeye çalışabilirsiniz.

İngilizce Kursu İzmir

Leave a Reply

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510