Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

Sınav Korkusu

Sınav Korkusu

Sınav Kabusları

sınav kabusları

sınav kabusları

Yaşınız kaç olursa olsun ya da nerede okursanız okuyun, sınav yüzünden yaşadığınız korkular rüyalarınıza kadar ulaşmış durumdadır mutlaka.

Bazen çok önemli bir sınavı unuttuğunuzu görürsünüz rüyanızda veya sınava yetişemediğinizi bir türlü. Bu kötü rüyaların konusu ne olursa olsun, temelindeki unsur asla değişmez; sınav korkusu. Rüyalarınıza hakim olan temel duygular ise, genellikle korku, gerginlik ve utançtır.

Bu kabusların birden çok ortak özellikleri olabiliyor. Yapılan araştırmalara göre, bu kabuslarda sınıfın yerini bulamama, sınava yetişememe, zor olduğu düşünülen bir desten sınava girme gibi birçok karışık duygular yaşayan öğrenciler, sabah olduğunda ise, sınavı yapamayacakları hissi ile uyanıyorlar.

Peki, birçok öğrencinin aslında yaşadığı bu sorunun anlamı nedir? Rüyalardan bir sonuç ya da bir anlam çıkarılabilir mi?

Uzmanlar, bu tip kâbusların aslında gerçek hayatta yapmanız gereken bir sorumluluğunuz varsa ama unuttuysanız ya da görevinizi yerine getirmenize rağmen, sonrası için bir umutsuzluk ya da hayal kırıklığı duyuyorsanız, bu tip rüyalar görmenizin doğal olduğunu söylemektedirler.

İngilizce Dersi İzmir

Leave a Reply

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510