Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

Not Almanın İncelikleri

Not Almanın İncelikleri

Not Alırken

not alırken dikkat edilmesi gerekenler

not alırken dikkat edilmesi gerekenler

Günümüzde not almanın, o an anlamaya, sonraki zamanlarda ise hatırlatma açısından insanlara çok fayda sağladığı artık kanıtlanmış ve herkes tarafından kabul edilmiş bir gerçek. Fakat bu gerçeğe rağmen halen çoğu kişi etkili not alma yöntemlerini bilmemekle birlikte, bunun eksikliğini her gün yaşamaktadır.

Sizde not alma konusunda kendinizi geliştirerek zamanınız başta olmak üzere çoğu şeyden tasarruf edebilirsiniz. Bunun için öncelikle her zaman yaptığınız hatalardan vazgeçmelisiniz. Not almak karşınızdaki kişinin her dediğini yazıya dökmek demek değildir. Yazma telaşından hem hiçbir şey anlayamaz, hem de o kadar hızlı yazamadığınız için çoğu şeyi yazamadan sonunu kaçırırsınız.

Not almaya başladığınızda dinlediğiniz kişinin anlattıkları arasından sonuçları seçerek not alırsanız sizi yönlendirdiği için çok daha faydalı olacaktır. Renklerin akılda kalıcılığı arttırmasından faydalanabilir, yazınızda bolca kullanabilirsiniz. Ayrıca soru-cevap yöntemiyle notlar alarak kendiniz için konuyu en basite indirgeyebilirsiniz.

Leave a Reply

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510