Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

Nostradamus Kehanetleri

Nostradamus

Belki filmlerde belki dizilerde duydunuz kendisini, kehanetlerini..

Peki kim bu Nostramadus neci? ne yapar ne eder?  Hep beraber bir bakalım..

14 Aralık 1503 yılında Fransa’nın güneyinde Saint Remy de Provence kasabasında dünyaya gelen, Michel de Nostredame, “Nostradamus” adıyla anıldı.Babası ve ailesinin görüşlerine göre yüksek bir geleceği görme kabiliyeti varmış nostradamus’un..Kendisi de daha sonra 3 yıllık bir eğitimden sonra tıp doktorluğu ünvanını alacaktır..

Nostradamus 1556 yılında kehanetlerini merak eden Kraliçe Catherine de Medici’nin de etkisiyle Kral II. Henry tarafından saraya çağrıldı. Kralın özel doktoru aynı zamanda sarayın astroloğu oldu..

Burada sarayda bin kehanetlik ‘Centuries’ Adlı kitabını yazdıktan sonra kitabı Nostradamus’un kehanetleri adında yayınlandı..

Bir çok kehaneti bulunur.. Biraz incelerseniz çok ilginç şeyler göreceksiniz.. Yalnız eserler biraz aligoriktir anlamakta güçlük çekebilirsiniz ben şahsen çektim.. Ama yanı sıra Nostradamus’ u anlamak için yıllarca çalışmış şifre çözücülerin de eserlerinden yararlanabilirsiniz.. Bu da anlaşılır ve faydalı olacaktır kanımca.. Kehanetleri arasında Anatolia yani Türkiye’ den de bahseder nostradamus..Öte yandan savaşlar, kıyamet, depremler, kıtalar, felaketler, kıtlıklar yani yaşamla ilgili her konuda kehanetleri bulunur nostradamus’un…

Leave a Reply

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510