Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

Neden İngilizce Kursuna Gitmeliyiz?

Neden İngilizce Kursuna Gitmeliyiz?

Bugün sizlere neden ingilizce kursuna gidilmesi gerekildiği konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra neden ingilizce kursuna gidilmesi gerekildiği konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz.

Neden-İngilizce-Kursuna-Gitmeliyiz

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– Neden İngilizce Kursuna Gitmeliyiz?
– İngilizce Kursunun Yararları Nelerdir?
Dilerseniz sizler için detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “Neden İngilizce Kursuna Gitmeliyiz?” isimli yazımıza geçiş yapalım.


Neden İngilizce Kursuna Gitmeliyiz?

Günümüzde her türlü eylemin süresi kısaldığı ve her bilgiyi hızlıca edinme isteği ile dolduğumuz için kendi kendimize bir şeyleri öğrenme konusunda geriliyoruz. Bu durum gerek teknoloji, gerek günlük yaşantımız gerek de hayatımızdaki insanlar tarafından zorlaştırıldığı için bazı şeylere kendimizi zorunda bırakmamız, bizim yararımıza olabiliyor. Bu konu da aynı konu kapsamına girmektedir. Bir yerden eğitim almak ve gitme zorunluluğu hissetmek, bir disipli psikolojisine soktuğu için daha rahat ingilizce öğrenebilmekteyiz. Hele ki konu yeni bir dil olunca işler daha da karmaşıklaşıyor. Yeni bir dili öğreneceğimiz bilgi kaynağı, kurum ve ya kuruluş gerçekten profesyonel olmalıdır, aksi takdirde dili yanlış bir şekilde öğrenmek bizi ileriye değil daha da geriye görütecektir. Dolayısı ile kaliteli bir kurum bulmak ve eğitim almak şart haline gelmiştir. Aynı zamanda belli bir yaştan sonra hayatın rutinleşmesinin yanına bu şekilde değişik bir aktivite katmak bizleri psikolojik olarak da iyi hissettireceği ve yeni bir şeyler öğrenmenin getirdiği tatmin duygusu ile birlikte hem dili öğrenme sürecimiz kolaylaşacak, hem kendimizi iyi hissedeceğiz hem de kendimize olan güvenimiz artacak.

İngilizce Kursunun Yararları Nelerdir?

Dilerseniz ingilizce kursunun yararlarını maddeler halinde açıklayalım:

  • Belirli bir kuruma gitmek, bizi ister istemez disipline edeceği için öğrenme süremiz hızlanacak. İnsanoğlu için disiplin çok zor kazanılan fakat kazanıldıktan sonra da kolay kolay kaybolmayan bir özelliktir. Bunu kazanabilmek için ya kendinizi çok düzenli bir şekilde eğitmelisiniz ya da sizlere bu disiplini sunabilecek kurumlardan eğitim almalısınız. Hem öğretmenlerin sunacağı disiplin ve düzen, hem de para vermiş olmanın getireceği sorumluluklar ve bağlılık hislerinden dolayı, bir kuruma gitmek sizi gerçekten belirli bir disipline sokacatır zaten.
  • Rutin hayatımızın yanına yeni bir aktivite eklenmesi bizi gerçekten iyi hissettirecek. Her gün aynı şeyleri yapmanın, insan bedenine ve psikolojisine verdiği zararlar gerçekten göz ardı edilebilecek gibi değildir. Psikolojik olarak döngüye giren bir insan, mutlu olabileceği şeyleri bulamaz hatta zaman kavramını bile unutabilir. Bedeni, sürekli aynı şeyleri yaptığı için yorulmamaya başlar ve uyku problemleri ortaya çıkar. Aynı şeylere direnç kazanan psikoloji ve beden, başka durumlar ile karşılaştığında çaresiz kalır ve bu durum karşısında bir şey geliştiremez haline gelir. Kısacası, rutin yaşayan bir insan değişim ile karşılaştığında donup kalır ki değişim yaşamayan bir insan kendisini geliştiremez.
  • Profesyonel eğitim almak, bizi de zamanla profesyonel bir hale sokacak. Profesyonel olarak eğitim sunan birilerinden bir şeyler öğrenmek, hem bilgileri almanızı hem de profesyonel bir şekilde öğrenebilmenizi sağlar. Bunun aksine, İngilizceyi kendisi bile bilmeyen bir kişi tarafından İngilizce öğrenmeye çalışmak, sizin hali hazırda bildiğiniz bilgileri unutmanıza hatta yerine yanlışlarını koymanıza sebebiyet bile verebilir. Dolayısı ile hem çalıştığınız kişileri, hem de öğretmenlerinizi çok özenli seçmelisiniz. Kaliteli bir İngilizce kursunun yararlarından birisi de işte budur. Profesyonel bilgileri, profesyonel bir şekilde öğreten bir öğretmen tarafından bir şeyler öğremek sizi gerçekten hem çok rahatlatacak hem de hızlı bir şekilde geliştirecektir.
  • İngilizce kursunda eğitim sunan eğitmenler, sizin yönelteceğiniz özel soruların hepsini yanıtlayabilecek kalibrede olduğu için, özel sorularınızın yanıtını internette ya da başka yerlerde aramak yerine, doğrudan hocalarınız ile iletişime geçerek yanıtlarına sahip olabileceksiniz. Bunu kim istemez ki? İnternette cevap ararken yanlış cevaplar ile karşılaşmamak, kaybolmamak mümkün değil ki. Özellikle de bulunduğumuz şu dönemde, internetin %60’ı bilgi kirliliğinden dolayı çöplüğe dönüşmüş durumdadır. Kendinizi kaybedebileceğiniz, yanlış bilgiler içerisinde kaybolabileceğiniz internet yerine, doğrudan İngilizce öğretmeniniz ile istediğiniz zaman iletişime geçerek bilgilendirme sağlamak kadar daha güzel ne olabilir ki?

Bugün sizlere neden ingilizce kursuna gidilmesi gerekildiği konusunda detaylı bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir.

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510