Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

Müzikle Ders Çalışılır Mı?

Bugünki konumuz ders çalışırken müzik dinlemek, müzik çalarken ders çalışmaya çalışmak.

Müzikle ders çalışır mı sorusu uzmanların da arasında olduğu geniş bir çerçevede tartışılmaktadır. Fakat genel olan müzikle ders çalışılmayacağıdır.müzik dinlerken ders çalışılır mı

Müzik ruhun gıdası ama hem beslenip hem ders çalışmak bizi biraz yavaşlatır, ilgimizi dağıtır, bu sebeple ders çalışırken ilginizi dağıtacak şeyler olmamalı, daha sessiz bir ortam olması daha uygun olacaktır. Ders çalışmak odaklanma meselesidir, ama çoğunlukla bir öğrenciyi ders çalışması için zor ikna ederken bir de odaklanmasına engel olacak müzik gibi dış etkenler işin içine dahil olmamalıdır, ders arasında müzik tabi ki dinlenebilir fakat özellikle sözlü müzik, ders çalışması sırasında ilgiyi kendine çekecektir.

Bazı uzmanların ders çalışırken özellikle klasik müzik dinleme önerisine rağmen müzik ve dersin bir arada olmayacağını, kişiye başarı getirmeyeceğini düşünen uzmanların sayısı çok daha fazladır. Müzik birey için ders çalışırken gerçekten yararlı olsaydı sınav esnasında fonda klasik müzik çalardı fakat kanıtlanmış bir tez olmadığı için sınav zamanlarında sessizliğe daha çok önem verilmektedir.

Müzik kişinin odak noktasını dağıtır, verim alınmasını engeller, ders sonrasında tabi ki rahatlatıcı bir etkisi olabilir fakat ders sırasında derse odaklanmak en doğrusu olacaktır.

Kesin sonucu olmayan bir konu olmasına rağmen müzikle daha başarılı olduğunu düşünen, odaklanabildiğini düşünen ve başarılı olan bireyler tabi ki çalışmalarını müzikle sürdürmeye devam edebilirler, dediğimiz gibi bizim düşüncemiz ders çalışmanın bir odaklanma meselesi olduğu ve gerçekten ders çalışmak isteyen kişinin istedikten sonra bir yol istemedikten sonra bir bahane bulabileceği yönündedir.

Leave a Reply

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510