Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

Müziğin Derslerinize Etkisi

Müziğin Derslerinize Etkisi

Ders Çalışırken Dinlenilmesi Gerekenler

ders ve müzik

ders ve müzik

Müzik, doğamız gereği ve her duyguya hitap edebilmesi sebebiyle vazgeçilmezlerimizden biridir. Öğrenciler de dersten sıkıldıklarında, derse odaklanmaları ya da motive olmaları gerektiğinde, başvuracakları ilk yardım aracı olarak onu görürler. Fakat her durum için aynı müzik mi dinlenmeli yoksa dersten sıkıldığınızda dinlediğiniz müzikle, kendinize tempo kazandırmak için dinlediğiniz müzik farklı mı olmalıdır.

Örneğin uykunuz varsa fakat buna rağmen okuma yapmanız gerekiyorsa, dinleyeceğiniz müziği sözleri olmayan böylece rahat okuma yapmanıza fırsat verecek, hızlı ritmiyle de uyumanızı engelleyecek tarzda seçmeniz gerekmektedir.

Uykuluyken yazı yazmanız gerekiyorsa da, hem vücudunuzu hareketlendirmeniz hem de uykunuzu açmanız gerektiğinden derin bir nefes alarak techno müzikle kendinize gelebilir, yazınızı kısa sürede bitirebilirsiniz.

Test çözmeniz gerekiyor fakat stresten konsantre olamıyorsunuz. Test çözerken ilk olarak sakinleşmeniz gerekiyor. Yine de test çözerken sözlü müzik dinleyemeyeceğinizden, sizi dinlendirirken, sözleriyle sorulara yoğunlaşmanızı engellemeyecek bir müziğe ihtiyacınız olacak. Örneğin Trip Hop veya Down Tempo Elektronik müzik türü gibi.

Çok fazla enerjiksiniz ve hiç ders çalışasınız yok. Bu durumda kendinizi derse odaklamak ve enerjinizin bir kısmını vücudunuzdan atmak için dubstep müziklerle, rahatlıkla ödevinizi yapabilirsiniz. Her şey tamam sadece biraz ritimle, odaklanmaya ihtiyacınız varsa klasik müzikle bunu kolayca halledebilirsiniz.

Müziğin de yardımıyla her koşulda ders çalışabilir, ders ritminizi oturtabilir ve kolaylıkla odaklanabilirsiniz.

İngilizce Kursu İzmir

Leave a Reply

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510