Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

İzmir’de Matematik Dersi

Günlük yaşantımızın en önemli çözüm araçlarından birisidir Matematik. Bilim ve sanayide ilerleyişi sembolize ederken alışveriş gibi işlemlerde de sık sık karşılaşırız. Bunun içindir ki matematik için gerekli olan alt yapı ilköğretim yılları itibari ile öğrencilere uygulamalı olarak gösterilir. Ayrıca üniversite ve liselerde matematik akıcı olarak yer alırken uygulamada inşaat, makine, gemi vb alanlarda mimar ve mühendisler tarafından pratik olarak kullanılır.
İlköğretim, ortaöğretim ve liselerde hazırlık olarak da matematik eğitimi yapılır. Verilen matematik eğitiminin asıl amacı insanlara günlük yaşamlarında matematik bilgi beceri ve deneyimleri aşılamak ve problem çözümünü kazandırmaktır. Matematik akıl ile gerçekleştirilen bir işlem bütünüdür. Bu nedenle öğrenilmesi güçtür.

Matematik alt yapısında tanımlanan veya tanımlanamayan önerme oluşumları yer almaktadır. Üçgen tanımlı iken nokta tanımsız bir önermedir. Tanımsız önermeler tanımlanamaz. Bunun için açıklamaları ile izah edilir Önerme tarafından açıklanan kaideler doğru ve yanlış olabilir. Ancak matematik doğru karar veren önermelerle çalışmaktadır. Matematik de yer alan davranış gelişimleri soyutluluk, önerme, elemanlar olarak yer alır.

Matematik Öğrenmenin Kolay Yolu

Çocuğunuz matematik derslerinde geri veya başarı oranı düştü ise uyguladığım yöntemler ile çocuğunuza matematiği sevdirerek öğretmekteyiz. Diğer öğretmenler gibi dersi sadece anlatıp geçmeyerek konuları derinlemesine işleyerek öğrenme kolaylaştırılmaktadır. Verilen eğitimler güncel müfredata uygun olarak yapılarak okul sürecindeki tempoya ayak uydurulmaktadır. Doğru öğretmeni seçtiğinizi alınan başarılı ders notları ve sınavlardaki başarı seviyesi ile daha iyi anlayacaksınız. Yapılan öğretici ve pratik bilgiler ile kısa zamanda çok iyi bir tempo tutularak matematik konusunda yeterli düzeye gelinmektedir.

ÖSYM sınavları olan TEOG-YGS-LYS-DGS-KPSS-ALES gibi seviye belirleyici sınavlarda matematik sorularının yapılması çok önemlidir. Geçmişte çıkan sorular ve çıkabilecek soruları ele alarak gerçekçi bir eğitim programı işlemekteyiz. Yaptığım bu gerçekçi ders programları ve farklı öğretme metotlarım ile çocukların seviyelerini üst düzeye çıkararak matematikten zevk almaları sağlanmaktadır. Haftalık birebir kursların dışında verdiğim ders programları ve alıştırmalar ile öğrenciye sorumluluk yükleyerek ders çalışma alışkanlığı kazandırılmaktadır. Verilen testleri çözerek bir önceki kursta öğrendiklerini pekiştirme ve bilgilerini taze tutulmasını sağlamaktayız.

Kısa sürede alınacak başarılı notlar ile ne kadar doğru bir iş yaptığınızı göreceksiniz. Çocuğunuzu belli bir seviyeye çıkararak o seviyede kalmasını sağlamaktayız. Öğrencinin gelişimi ve ilerleyiş konusunda velilere gerekli bilgileri düzenli olarak verilmesi seviye takibi için çok yardımcı olmaktadır. Sizlerde matematik konularında çocuğunuzun başarılı olmasını istiyorsanız verdiğim kurslardan yaralanabilirsiniz.

Leave a Reply

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510