Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

İngilizce’de Zaman Kipleri

İngilizce’de Zaman Kipleri ( Tenses)

Bugün sizlere İngilizce’de Zaman Kipleri konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. İngilizce’de Zaman Kipleri konusu hakkında gerçekten çok uzun süreli tecrübelerimizden ve araştırma süreçlerimizden yararlandığımızın garantisini sizlere sunabilirim. Eğer İngilizce’de Zaman Kipleri konusu hakkında bilgilendirme sağlamak istiyorsanız gerçekten çok doğru bir siteye geldiniz. Çünkü bu yazıyı okuduktan sonra İngilizce’de Zaman Kipleri konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz. Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır.

İngilizce’de-Zaman-Kipleri

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– İngilizce’de Zaman Kipleri
Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve araştırmalarımız doğrultusunda detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “İngilizce’de Zaman Kipleri” isimli yazımıza geçiş yapalım. Dediğimiz gibi bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır.


İngilizce’de Zaman Kipleri ( Tenses)

Zaman, belleğimizin yarattığı, başı ve sonu olamayan soyut bir süreçtir. Aslında zaman diye insandan bağımsız nesnel bir gerçeklik barınmamaktadır.

Şimdiki Zaman – Present Continious Tense

POSITIVE:  (+) Subject + BE (am is are) + Verb-ING

I am playing football / I am playing guitar / She is luaghing

Futbol oynuyorum / gitar çalıyorum / O (kız) gülüyor

NEGATIVE:  (-) Subject + BE NOT (am not isn’t aren’t) + Verb-ING

I am not playing football / He is not playing guitar / She is not luaghing

Ben futbol oynamıyorum / O (erkek) gitar çalmıyor / O (kız) gülmüyor

Geniş Zaman – Simple Present Tense

POSITIVE (+):     I, you, we, they + verb / (he,she,it + verbs)

I play football            / I sit on couch

Ben futbol oynarım / Ben kanepede otururum

NEGATIVE(-):  I, you, we, they + don’t verb (he, she, it + doesn’t Verb)

I dont play football     / I dont sit on couch

Ben futbol oynamam / Ben Kanepede oturmam


Bugün sizlere İngilizce’de Zaman Kipleri konusunda uzun yıllardır kazanmış olduğumuz tecrübelerimiz ve uzun süreli devam ettirdiğimiz araştırmalarımız doğrultusunda bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir. Zaman kiplerini anlamak için kafanızı kağıtlardan kaldırıp, gerçek zamanlı olarak İngilizce konuşmanız gerekmektedir. İngilizce konuşmak, İngilizce’yi öğrenmek demektir işte bu yüzden İngilizce konuşmak gerekmektedir. Sizlere kolay gelsin fakat gerçekten çok kolaydır İngilizce’yi öğrenmek için konuşmanız gerekir. Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır. Umarız bu yazıda bulunan bilgilerin hepsinden yararlanabilmiş, öğrenmek istediğiniz bilgileri edinebilmişsinizdir. Bu tarz içeriklerin devamlılığı sayesinde, İngilizce eğitiminize devam edebilmek istiyorsanız, sitemizi takipte kalın ve kendinizi öğrenmeye, araştırmaya açık tutun çünkü biz varolduğumuz sürece sizlere sunacağımız eğitimin bir sonu olmayacak, sizleri geliştirmeye devam edeceğiz.

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510