Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

İngilizce’de Zaman Kipleri (Tenses)

İngilizce’de Zaman Kipleri ( Tenses)

Bugün sizlere İngilizce’de Zaman Kipleri (Tenses) konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. İngilizce’de Zaman Kipleri (Tenses) konusu hakkında gerçekten çok uzun süreli tecrübelerimizden ve araştırma süreçlerimizden yararlandığımızın garantisini sizlere sunabilirim. Eğer İngilizce’de Zaman Kipleri (Tenses) konusu hakkında bilgilendirme sağlamak istiyorsanız gerçekten çok doğru bir siteye geldiniz. Çünkü bu yazıyı okuduktan sonra İngilizce’de Zaman Kipleri (Tenses) konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz.

'de-Zaman-Kipleri-(Tenses)

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– İngilizce’de Zaman Kipleri (Tenses)
Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve araştırmalarımız doğrultusunda detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “İngilizce’de Zaman Kipleri (Tenses)” isimli yazımıza geçiş yapalım.

 

Bugün sizler için İngilizce’de zaman kiplerini inceliyoruz. Bu yazıyı okuduktan sonra “Tense” konusuna hakim olabileceksiniz.

Bu yazıda bulabileceğiniz konular şunlar;

♦ İngilizce’de hangi zaman kipleri vardır?

♦ İngilizce’de zaman kipleri ne işe yarar?

Dilerseniz sizler için hazırladığımız “İngilizce’de Zaman Kipleri ( Tenses)” isimli yazımıza geçelim.


İngilizce’de Zaman Kipleri Ne İşe Yarar?

İngilizce’de zaman kipleri, soyut olarak aklımızda var olan zamanı ifade etmemize yardımcı olur. Eğer zaman kipleri olmasaydı, yaşadıklarımız ya da yaşayacaklarımızı ifade etmemiz imkansız olurdu. İşte bu yüzden zaman kipleri gerçekten çok önemlidir. Fakat bunları sadece kelime olarak öğrenmek hiç bir şekilde yeterli olmayacaktır bunları tamamen cümle kurarak, başkaları ile İngilizce iletişime geçerek iletişim kurma yoluyla yani pratik yaparak öğrenebiliriz. Eğer bunu uygulamazsak, bilgiler kısa bir süre içerisinde aklımızdan uçar gider sadece kelimelerin anlamlarını biliyor olarak kalırız asla kimseye derdimizi  hiç bir şekilde anlatamayız.

1-to be = olmak
2-to do = yapmak ve
3-have = sahip olmak fiilleridir.

Gerçekten de konuşur veya yazarken,

1-I am getting young. = Gençleşiyorum(genç oluyorum)
2-I am doing my work.= İşimi yapıyorum.
3-I have a big ball. = Büyük bir topum var.

 


Bugün sizlere İngilizce’de Zaman Kipleri (Tenses) konusunda uzun yıllardır kazanmış olduğumuz tecrübelerimiz ve uzun süreli devam ettirdiğimiz araştırmalarımız doğrultusunda bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir.

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510