Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

İngilizce’de Kişi Zamirleri

İngilizce’de Kişi Zamirleri

Bugün sizlere İngilizce’de Kişi Zamirleri konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. İngilizce’de Kişi Zamirleri konusu hakkında gerçekten çok uzun süreli tecrübelerimizden ve araştırma süreçlerimizden yararlandığımızın garantisini sizlere sunabilirim. Eğer İngilizce’de Kişi Zamirleri konusu hakkında bilgilendirme sağlamak istiyorsanız gerçekten çok doğru bir siteye geldiniz. Çünkü bu yazıyı okuduktan sonra İngilizce’de Kişi Zamirleri konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz. Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır.

İngilizce'de-Kişi-Zamirleri

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– İngilizce’de Kişi Zamirleri
Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve araştırmalarımız doğrultusunda detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “İngilizce’de Kişi Zamirleri” isimli yazımıza geçiş yapalım.


Şahıs Zamirleri / He, She, It… 

Her şeyden önce İngilizce’de bilinilmesi gerekilen temel bir çok kelime vardır. Bu kelimeler aynı şekilde Türkçe’de olduğu gibi isimlerin yerine kullanılan kelimelerdir ve “zamir” olarak adlandırılır.

İlk olarak “şahıs zamirleri” konusuna bakacağız. Doğada bulunan her bir nesnenin kesinlikle bu zamirler tarafından bir karşılığı bulunmaktadır. Her zaman, cümlenin öznesi konumunda ilk başta bulunan ve cümle içinde başka bir işlevi olmayan zamirlerdir bunlar fakat asla yerleri değiştirilemez.

İyelik Zamirleri / His, Her, Its…

İkinci kısımda ise bahsettiğimiz zamirlerin, iyelik hallerini inceleyeceğiz. İsmin kime ait olduğunu belirterek daha önceden açıkladığımız kişi zamirlerine (He, She, It, We, You, They, I) ait alt öğeleri başka bir ifade ile bu zamirlerin sahip olduğu şeyleri (nesneleri) anlatacağız.

Kadın için:

His car – Onun arabası

His father – Onun babası

His ball – Onun topu

His boy friend – Onun erkek arkadaşı


Erkek için:

Her car – Onun arabası

Her father – Onun babası

Her ball – Onun topu

Her boy friend – Onun erkek arkadaşı


Biz için:

Our car – izim arabamız

Our father – izim babamız

Our ball – Bizim topumuz

Our boy friend – izim erkek arkadaşımız


Sen için:

Your car – Senin arabasın

Your father – Senin babasın

Your ball – Senin topun

Your boy friend – Senin erkek arkadaşın


Onlar için:

Their car – Onların arabası

Their father – Onların babası

Their ball – Onların topu

Their boy friend – Onların erkek arkadaşı


Ben için:

My car – Benim arabasım

My father – Benim babam

My ball – Benim topum

My boy friend – Benim erkek arkadaşım

3. His, Hers, Mine… / İlgi Zamirleri

Benim kitabım     yerine   benimki
Onun topu           yerine   onunki
Bizim kalemimiz  yerine   bizimki


Bugün sizlere İngilizce’de Kişi Zamirleri konusunda uzun yıllardır kazanmış olduğumuz tecrübelerimiz ve uzun süreli devam ettirdiğimiz araştırmalarımız doğrultusunda bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir. Dediğimiz gibi, bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır. Uzun süreli araştırmalarımız ve tecrübelerimiz ile hazırladığımız bu yazıdan umarız bir şeyler öğrenebilmişsinizdir. Kendinizi geliştirebilmek için bu bilgilere sahip olmalı ve bu bilgileri kullanmalısınız. Eğer İngilizce’yi öğrenmek istiyorsanız, bunları bilmenin yanında İngilizce konuşmalısınız da. İnternette bunun ile alakalı bir çok program mevcuttur, internet yolu ile bir konuşma programı bulup, İngilizce konuşmalı, buradan öğrendiklerinizi tekrar etmelisiniz.

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510