Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

İngilizce’de Harflerin Okunuşu Hakkında Her Şey

İngilizce’de Harflerin Okunuşu

Bugün sizlere İngilizce’de Harflerin Okunuşu Hakkında Her Şey konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. İngilizce’de Harflerin Okunuşu Hakkında Her Şey konusu hakkında gerçekten çok uzun süreli tecrübelerimizden ve araştırma süreçlerimizden yararlandığımızın garantisini sizlere sunabilirim. Eğer İngilizce’de Harflerin Okunuşu Hakkında Her Şey konusu hakkında bilgilendirme sağlamak istiyorsanız gerçekten çok doğru bir siteye geldiniz. Çünkü bu yazıyı okuduktan sonra İngilizce’de Harflerin Okunuşu Hakkında Her Şey konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz.

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– İngilizce’de Harflerin Okunuşu Hakkında Her Şey

– İngilizce’de Yan Yana Harfler Nasıl Okunur?
Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve araştırmalarımız doğrultusunda detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “İngilizce’de Harflerin Okunuşu Hakkında Her Şey” isimli yazımıza geçiş yapalım.

 

'de-Harflerin-Okunuşu


İngilizce’de Harfler Nasıl Okunur?

İngilizcede harflerin okunuşu aslında çok da zor bir konu değildir. Nasıl ki Türkçe’yi öğrenirken harflerden başlayarak öğrendiniz, İngilizce’yi de harflerini öğrenerek başlamanız gerekmektedir. Eğer harfleri anlarsanız, kelimeleri de anlayabilir, aynı zaman da okunuşlarını öğrenirken kolaylık yaşarsınız.

  • “e” sesi verenler F, L, M, N, S, X ( ef, el, em, en, es, ex)
  • “i” sesi verenler B, C, D, E , G , P ,T ( bi, si, di, i, ci, pi, ti )
  • “e” sesi verenler A, H, J, K ( ey, eyc, jey, ke)
  • “u” sesi verenlerQ, U, W ( ku, yu, dablyu)
  • “Ay” sesi verenlerI, Y ( ay, vay)

“A a” harfi; e veya ey şeklinde okunur. 

Örnekler:
Snow : Sunov (Kar)
Car : Kar (Araba)
Mause : Maus (Bilgisayar Faresi)

apple : epıl (elma)

Dog : Dog (Köpek)
Cigarette : Sigaret (Sigara)

Sun : San (Güneş)


Bugün sizlere İngilizce’de Harflerin Okunuşu Hakkında Her Şey konusunda uzun yıllardır kazanmış olduğumuz tecrübelerimiz ve uzun süreli devam ettirdiğimiz araştırmalarımız doğrultusunda bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir. Bu konuda kendinizi geliştirebilmek için mutlaka İngilizce konuşmanız gerekmektedir. Pratik yapılmayan bilgiler hiç bir daim kalıcı olarak öğrenilemez. Öğrenme sürecinin durmaması lazım.

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510