Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

İngilizce’de En Sık Yanlış Telaffuz Edilen Kelimeler

İngilizce’de En Sık Yanlış Telaffuz Edilen Kelimeler

Bugün sizlere İngilizce’de En Sık Yanlış Telaffuz Edilen Kelimeler konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. İngilizce’de En Sık Yanlış Telaffuz Edilen Kelimeler konusu hakkında gerçekten çok uzun süreli tecrübelerimizden ve araştırma süreçlerimizden yararlandığımızın garantisini sizlere sunabilirim. Eğer İngilizce’de En Sık Yanlış Telaffuz Edilen Kelimeler konusu hakkında bilgilendirme sağlamak istiyorsanız gerçekten çok doğru bir siteye geldiniz. Çünkü bu yazıyı okuduktan sonra İngilizce’de En Sık Yanlış Telaffuz Edilen Kelimelerkonusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz.

'de-En-Sık-Yanlış-Telaffuz-Edilen-Kelimeler

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– İngilizce’de En Sık Yanlış Telaffuz Edilen Kelimeler
Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve araştırmalarımız doğrultusunda detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “İngilizce’de En Sık Yanlış Telaffuz Edilen Kelimeler” isimli yazımıza geçiş yapalım.


1) Congratulations

Kangırıtüleyşıns başta olmak üzere artarak örneklendirebileceğimiz yanlış telaffuzları ile gönüllere taht kurmuş “tebrikler!” ifadesinin İngilizce karşılığı olan bu kelimenin doğru okunuşu: Kıngraculeyşıns‘tır.

2) Accessory

Aksesuar anlamına gelen accessory, telaffuz konusunda o kadar da net bir sözcük değildir. Nice arkadaşları telef eden bir kelime olan accessory kelimesini ülkemizde “Aksesoirz, aksesuraz” şeklinde okuyan çok kişi vardır ve bu kelimenin doğru okunuşu eksesriy‘dir.

3) Massachusetts

ABD’nin eyaletlerinden biri olan Massachussets, yazılışı kadar okunuşu da zor olan bir kelimedir. Ülkemizde genellikle masaçuse, maçakızı şeklinde okunan bu kelimenin sevimli ve gerçek okunuşu Masaşuset‘tir.

ABD’nin eyaletlerinden biri olan Massachussets, telafuzu konusunda emin olmayanlar için tam bir cehennemdir, herkes onu görünce koşarak uzaklaşır. Ama bildiğiniz gibi değil, çok kolay ve sevimli bir okunuşu vardır.

Massachussets kelimesinin doğru okunuşu masaşuset şeklindedir. Ek olarak ünlü üniversitesi MIT de, istihbarat teşkilatımız MİT şeklinde değil, ’emayti’ olarak okunur. (Einstein was here)

 


Bugün sizlere İngilizce’de En Sık Yanlış Telaffuz Edilen Kelimeler konusunda uzun yıllardır kazanmış olduğumuz tecrübelerimiz ve uzun süreli devam ettirdiğimiz araştırmalarımız doğrultusunda bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir. İşte kelimeler bu şekilde okunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510