Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

İngilizce Nasıl Öğrenilmez?

İngilizce Nasıl Öğrenilmez?

Merhaba, bugün herkesin ”İngilizce nasıl öğrenilir?” gözüyle baktığı bu konuya biz, bu konuda yapılan yanlışları gözler önüne sererek, İngilizce öğrenmeye çalışırken yaptığınız ya da yapabileceğiniz yanlışları farketmenizi sağlayacağız.

İngilizce Nasıl Öğrenilmez?

Bu yazıda gerçekten ”Gerçekten ben bunu yapıyorum” diyebileceğiniz ve daha önce hiç duymadığınız bilgiler edineceksiniz. Dilerseniz yazımıza geçelim.


İngilizce Öğrenirken Yapılan ve Doğru Sanılan 5 Yanlış

1)  Kelimelerin 2. ve 3. hallerini bir kağıda yazıp ezberlemek. Bu kulağa ne kadar doğru gelse de, bir bilgiyi pratik yaparak öğrenmek varken ezberlemek, o bilginin kullanılmadığı takdirde unutulmasına yol açar. Bu en sık yapılan yanlışlardan biridir.

2) Dili öğrenmekten çok, aksan öğrenmeye çalışmak. İngilizceyi doğru konuşmaktansa, aksanlı konuşunca kendilerini iyi hisseden arkadaşlara sesleniyorum; bir İngiliz gibi konuşabilirsiniz ama nasıl konuştuğunuz değil, ne söylediğinizdir önemli olan. İstediğiniz kadar aksan yapın, bu durum sizi öne çıkarmaz aksine sizin İngiliz olmadığınızı kurduğunuz cümlelerden zaten anlayacaklardır.

3) Eğitmenlerin verdikleri bilgileri araştırmadan, kontrol etmeden doğruca kabullenmek. Bu her konuda yapılan bir yanlıştır, eğer bir bilgiyi alıyorsanız onu süzgecinizden geçirmeniz gerekir hele ki şüphe duyuyorsanız kesinlikle araştırmanız ve itiraz etmeniz gerekir. Bu İngilizceyi öğrenirken yapılan en büyük yanlışlardan biridir.

4) Oyunlardan/Yabancı dizilerden öğrenilen İngilizce ile yetinmek. Arkadaşlar, İngilizce sadece oyunlardaki/yabancı dizilerdeki diller ve argolardan ibaret değildir. Bir çok konuşma çeşidi vardır, sizin oyundan/yabancı diziden öğrendiğiniz İngilizce sadece o konuda konuşmanıza yeterli olacak kadar İngilizce bilmenize yardımcı olabilir. İngilizce öğrenme esnasında yapılan en büyük yanlışlardan biri de yetinmektir. Asla yetinmeyin, öğrenmeyi bırakmayın!

5) Pratik yapmamak. Eskiden İngilizce öğrenmek için insanlar ”Pen Friend” adını verdikleri yurt dışından mektup arkadaşları edinip, birbirlerine dillerini aktarırlardı, şu anda internet çağındayız, yurt dışından bir arkadaş edinip onunla iletişime geçmemiz en fazla 15 saniyemizi alacak ama kimse bu konuda bir adım atmıyor, kimse fırsatlarını değerlendirmiyor. Unutmayın, pratik yapmazsanız, dil uçar gider.


Bugün ki yazımızda İngilizcenin nasıl öğrenilmeyeceğini anlatmaya çalıştım, umarım size yardımcı olmuştur. Yukarıda yazmış olduğum yazıları dikkate alırsanız, İngilizceyi yanlış öğrenmek yerine hızlı ve doğru bir şekilde öğrenirziniz. See you later…

 

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510