Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

İngilizce Nasıl Daha Hızlı Öğrenilir?

İngilizce Nasıl Daha Hızlı Öğrenilir?

İngilizceyi öğrenmek istiyor fakat nasıl öğrenebileceğinizi bilmiyor musunuz? Aklınızda şu sorular mı var;

İngilizceyi nasıl öğrenirim?

İngilizce öğrenmeyi kolaylaştıracak yöntemler var mı?

İngilizce öğrenmek için neler yapabilirim?

İngilizceyi Nasıl Daha Hızlı Öğrenilir

Merak etmeyin, bu yazı sizin aklınızda oluşmuş ve oluşabilecek bütün soruların yanıtlarını içeriyor. Bu yazıyı okuduktan sonra ingilizceyi öğrenme sürecinin hızlanacağından emin olabilirsin. Dilersen yazımıza geçelim.


İngilizce Öğrenmek İçin Uygulanabilecek 5 Yöntem

  1. İngilizce filmler izlemek. İngilizce filmleri, eğer seviyeniz anlayabilecek düzeyde ise alt yazısız, eğer orta seviyedeyseniz ingilizce alt yazılı, eğer başlangıç seviyesindeyseniz türkçe alt yazılı izleyerek ingilizce kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz.
  2. İngilizce seviyelere uygun kitaplar okumak. Her kitapçıda satılan bu ingilizce öğrenmeye yardımcı, çocuk hikayelerinden, bilim makalelerine kadar bir sürü kitap vardır. Seviyenize uygun olanı seçip, yanınıza bir sözlük alıp bu kitapları okurken bilmediğiniz sözcükleri not alıp kitabın üstüne hem ingilizce öğrenmene yardımcı olursun hem de kelime dağarcığın genişler.
  3. Yabancı insanlarla dil aktarımı amaçlı sohbet edebileceğin siteleri kullan. İnternette bir sürü site mevcut bu konuyla alakalı, rastgele ingilizce bilen birisi ile doğrudan mesajlaşma işlemi, hem dümdüz dili öğrenmek yerine, dilin var olan “lehçe”lerini de öğrenebilirisin aynı zamanda sokak ağızına da hakim olursun.
  4. Konuşmayı geliştirmek için ayna da kendi kendine konuşmak. Aynanın karşısına geçip, kendi kendinizle tanışıyor ve muhabbet ediyormuş gibi yaparak, kendinize sorular yöneltip cevaplayarak ingilizce konuşmanızı geliştirebilirsiniz.
  5. Eğer ingilizce öğrenmek isteyen ya da ingilizce bilen arkadaşlarınız varsa, gün içinde onlarla eğlence bazlı olarak ingilizce konuşun, türkçeyi kullanmayın 1 saat boyunca ingilizce konuşun. Bir ceza belirleyin, türkçesini söylemek yerine ingilizcesini bulmak hem eğlenceli hem de öğretici olacaktır.

    Yukarıda dediklerimi yaparsanız, günlük hayatınızda bile ingilizce öğrenmek için bir şeyler yapmış olacak ve ingilizce öğrenme sürenisi ve ingilizce eğitiminizi geliştirmiş olacaksınız.

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510