Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

İngilizce Konuşurken Aksan Nasıl Geliştirilir?

İngilizce Konuşurken Aksan Nasıl Geliştirilir?

Bugün sizlere İngilizce konuşurken aksanın nasıl geliştirilebileceği konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. İngilizce konuşurken aksanın nasıl geliştirilebileceği konusu hakkında gerçekten çok uzun süreli tecrübelerimizden ve araştırma süreçlerimizden yararlandığımızın garantisini sizlere sunabilirim. Eğer İngilizce konuşurken aksanın nasıl geliştirilebileceği konusu hakkında bilgilendirme sağlamak istiyorsanız gerçekten çok doğru bir siteye geldiniz. Çünkü bu yazıyı okuduktan sonra İngilizce konuşurken aksanın nasıl geliştirilebileceği konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz.

İngilizce-Konuşurken-Aksan-Nasıl-Geliştirilir-min

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– İngilizce Konuşurken Aksan Nasıl Geliştirilir?
Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve araştırmalarımız doğrultusunda detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “İngilizce Konuşurken Aksan Nasıl Geliştirilir?” isimli yazımıza geçiş yapalım.

İngilizce Konuşurken Aksan Nasıl Geliştirilir?

İngilizce konuşurken aksanın nasıl geliştirilebileceği, sizler tarafından, bizlere yöneltilen en popüler sorulardan birisidir. Eğer bu konuda kendinizi geliştirebilmek istiyorsanız öncelikle İngilizce konuşmaktan çekinmiyor olmanız gerekmektedir. Ne yazık ki ülkemizde en sık yaşanılan sorunlardan biri olan utangaçlık, gerçekten çok yaygın bir konudur. Dediğimiz gibi utanma probleminiz aşıp, herhangi bir zaman ve yerde İngilizce’yi rahatça konuşabiliyorsanız, bu konu hakkında gelişmeye açıksınız demektir. Dilerseniz aksan konusunda gelişebilmeniz için uygulayabileceğiniz her şeyi maddeler halinde aşağıya yazalım.

  • İngilizce müzikler dinlerken, sanatçıların, kelimeleri söyleyiş şekillerine bakın. Şarkının sözlerini bir yerden açın ve sanatçıların kelimeleri nasıl söylediklerine dikkat edin, emin olun bunu yaptıktan sonra çoğu kelimenin aksanlı hallerini anlayacaksınız. Şarkılar, hem İngilizceyi öğrenmenize hem de konuşmayı öğrenmenize yardımcı olacak unsurlardır.
  • İngilizce’de aksan oluşturabilmek için kelimelerin okunuşlarının, yörelerine göre değişimlerine bakmalı, kişilerin aksanlarına dikkat etmelisiniz.
  • İngilizce filmler, diziler ya da sadece videolar izlerken konuşan kişilerin kelimeleri nasıl söylediklerine bakın ve taklit edin. Aksan, kendiliğinden gelen bir şeydir fakat bir süre taklit etmek ve bazı kelimelerin aksanlı hallerini öğrenmek, diğer kelimelerin aksanlı hallerini kendi kendinize bulabilmeniz için çok önemli bir egzersizdir.
  • İngilizce konuşurken aksan yapabilmeniz için mutlaka aksan kullanan birileri ile iletişim halinde olmalı ya da aksan bolluğu hissettiren şeyler izlemelisiniz. Aksan, öğrenirken taklit edilen, öğrenme süreci başladıktan sonra kendiliğinden gelişen bir şeydir. Dolayısı ile kendinizi ve dilinizi aktif tutmalı, sürekli öğrenmeye çalışmalısınız.

Bunları uygulayıp, İngilizce konuşmaya devam ederseniz, kısa süreler içerisinde bir aksana sahip olabilirsiniz. Kendinize bir aksan oluşturmak istiyorsanız ilk başlarda taklit etmeli, ileri ki zamanlarda ise sadece konuşmalısınız. Zaten bir süre sonra kelimeleri yutmaya ya da dümdüz söylemeye başlarsınız. Nasıl ki ana dilinizi konuşurken kendi bir aksanınız var ise, İngilizce’de de kendi kendinize bir aksan oluşturacaksınız. Bunun için gerekli olan tek şey yukarıdaki maddelere dikkat ederek uygulamak ve sürekli, aktif bir şekilde İngilizce konuşmak olacaktır. İngilizce, vücut geliştirmek gibi nankör bir şeydir. Eğer bir hafta bile ara verirseniz İngilizceniz geriler ve tekrar unuttuklarınızı öğrenmeye çalışırsınız. Kendinizi geliştirebilmek için hiç bir zaman eğitimi durdurmamalı, devamlı olarak öğrenme halinde olmanız gerekmektedir.  Ne yazık ki ülkemizde en sık yaşanılan sorunlardan biri olan utangaçlık, gerçekten çok yaygın bir konudur. Dediğimiz gibi utanma probleminiz aşıp, herhangi bir zaman ve yerde İngilizce’yi rahatça konuşabiliyorsanız, bu konu hakkında gelişmeye açıksınız demektir. Kendinizi kandırmamalı, utanmanızı yenmeli, sürekli İngilizce konuşarak pratik yapmalısınız. Eskiden olsa İngilizce konuşabilen kişileri bulmanız zor olabilirdi fakat günümüzde İngilizce bilen kişiler değil, dünyanın her yerindeki insanlar ile yaklaşık olarak 2 dakika içerisinde iletişime geçebiliyor ve konuşabiliyorsunuz. Hatta bunun yanında görüntülü ve yazılı iletişime de geçebileceğiniz bir sürü kanal bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken kendinizi ikna etmek, utanma duygunuzu hiçe sayıp eyleme geçmek.


Bugün sizlere İngilizce konuşurken aksanın nasıl geliştirilebileceği konusunda uzun yıllardır kazanmış olduğumuz tecrübelerimiz ve uzun süreli devam ettirdiğimiz araştırmalarımız doğrultusunda bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir. Kendinizi geliştirmek istiyorsanız dediğimiz gibi utanma duygunuzu bir kenara bırakıp disiplinli olmalı, kendinizi tanımalı, geliştirmeli ve bunları yaparken öğrenme sürecinizi hiç bir zaman durdurmamalısınız. Öğrendim dememek için sürekli öğrenmeli, unutmamak için sürekli çalışmalısınız. İngilizce konuşmalı, kendinizi gerçekten geliştirerek rahat iletişim kurabilmelisiniz.

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510