Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

İngilizce Hakkında Doğru Sanılan 5 Yanlış Bilgi

İngilizce Hakkında Doğru Sanılan 5 Yanlış Bilgi

İngilizce-Hakkında-Doğru-Sanılan-5-Yanlış-Bilgi

Bugün sizlere kafalardaki karışıklıkları giderebilecek bir yazı hazırladık. İngilizce hakkında doğru sanılan 5 yanlış bilgiyi derlediğimiz yazımızda kendi yanlışlarınızdan görüp, çözümlerini öğrenebileceksiniz. Dilerseniz yazımıza geçelim.

1) Grammer Her Şeyden Önemlidir

Bu hataya herkes düşüyor. Sadece grammer üzerine yoğunlaşıp, pratik yapmıyor ve iş pratiğe geldiğinde susmaktan başka bir şey yapamıyor.

2) Aksan Çok Önemlidir

Aksanın bir önemi olsaydı, Hindistan’da İngilizce konuşulmaması gerekirdi. Nasıl söylediğiniz de ne söylediğiniz kadar önemlidir fakat, nasıl söylediğiniz konusunu aksana değil, doğru telafuza bağlamalısınız.

3) Sadece Oyun Oynayarak İnglizce Öğrenilebilir

Tamam, İngilizce oyunlar oynayarak İngilizcenizi geliştriebilirsiniz fakat bu tam anlamıyla bir eğitim sayılmaz. Günlük hayatta tıkanmanıza mani olmaz.

4) Kelimenin Anlamını Düşünerek Cümle Kurmaya Çalışmak

Nasıl ki Türkçe konuşurken kelimenin anlamını değil, kullanılan kelime direk akla geliyor ise, İngilizce öğrenirken ve konuşurken de kendinize bunu öğretmelisiniz.

5) Sürekli İngilizce Çalışmak İyidir

Tabi ki de her şeyin fazlası zarardır. Günde 12 saat çalışılan İngilizce, günün sonunda sadece kafa karışıklığına neden olur.

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510