Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

İngilizce Dilinin Tarihi

İngilizce Dilinin Tarihi

Bugün sizlere İngilizce Dilinin Tarihi konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. İngilizce Dilinin Tarihi konusu hakkında gerçekten çok uzun süreli tecrübelerimizden ve araştırma süreçlerimizden yararlandığımızın garantisini sizlere sunabilirim. Eğer İngilizce Dilinin Tarihi konusu hakkında bilgilendirme sağlamak istiyorsanız gerçekten çok doğru bir siteye geldiniz. Çünkü bu yazıyı okuduktan sonra İngilizce Dilinin Tarihi konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz.

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– İngilizce dilinin tarihi
– İngilizce dilinin ortaya çıkması
Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve araştırmalarımız doğrultusunda detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “İngilizce Dilinin Tarihi” isimli yazımıza geçiş yapalım.

İngilizce-Dilinin-Tarihi

 


İngilizce’nin Tarihi ve Nasıl Ortaya Çıktığı

İngilizce dilinin tarihi, aslında MS. 5 yüzyıl boyunca Britanya’yı istila eden üç adet Cermen kavminin adaya ayak basmasından sonra başlamıştır. Anglo, Saksonlar ve Jütler ismine sahip bu kavimler, bugün ki yerinde Danimarka’dan ve Almanya’nın kuzeyinden çıkıp Kuzey Denizini geçerek adaya varmışlardır.

İngilizce dilinin tarihi aslen MS. 5. yüzyıl boyunca Britanya’yı istila eden üç adet Cermen kavminin adaya ayak basması ile başlamıştır. Anglo, Saksonlar ve Jütler isimli bu kavimler bugünkü Danimarka’dan ve Almanya’nın kuzeyinden çıkıp Kuzey Denizini geçerek adaya varmışlardır.

Eski İngilizce (MS. 450-1100)

İstilacı Cermen kavimleri, Britanya’da günümüzde Eski İngilizce diye tabir edilen bir dil olarak evrilen benzeyen dili konuşuyorlardı. Önceki İngilizce ne ses, ne de ses olarak bugün konuşulan İngilizce’ye benzememekle birlikte, Ana dili İngilizce olanlar, bu eski İngilizce’yi anlamakta güçlük çekmişlerdir. Yine de kökenleri aynıdır.

Orta İngilizce (1100-1500)

Normandiya’da 1066 yılında dük olan Fatih William, İngiltere’yi fethedip işgal ettiğinde, Normanlar adı altında bir galip topluluk Kraliyet Mahkemesinin ve hakim olan, ticaret yapan sınıfların dili haline gelen bir tür Fransızcayı da beraberinde getirmiştir.

Modern İngilizce

Orta İngilizce’nin sonuna doğru telafuz açısından değişik ve ani ayrımlar ile birlikte, sesliler çok daha hızlı bir şekilde telaffuz edilmeye başlanmıştı. 16. Yüzyıldan itibaren Britanya’lılar, dünyanın farklı yerlerinden bir çok halk ve topluluk ile iletişim halinde bulunarak bu dilin kısa bir süre içerisinde yayınlanmasını sağlamışlardır.


Bugün sizlere İngilizce Dilinin Tarihi konusunda uzun yıllardır kazanmış olduğumuz tecrübelerimiz ve uzun süreli devam ettirdiğimiz araştırmalarımız doğrultusunda bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir.

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510