Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

Hormonal Biyoloji

http://www.cartage.org.lb/en/themes/sciences/lifescience/generalbiology/physiology/endocrinesystem/Hormones/hormone_2.gif

İnsan biyolojisine dolaşım gözünden bakacak olursak, hücreleri sinyal molekülleri onların büyüme, fonksiyon ya da metabolizma değiştirme, diğer hücrelere görecek bir veya daha fazla molekül üretme yeteneğine sahip. Şimdiye kadar bu makalede belirtilen endokrin bezlerinin hücrelerinde üretilen klasik hormonlar, düzenleyiciler genel bir organizma düzeyinde hizmet vermek için özelleştirilmiş, hücresel ürünlerdir. Ancak onlar da etkileri içinde sadece doku içinde bunlar üretilen ve özgün olarak yayımlanan uygulamayın.

Hormon biyosentezi ve salgı oranı genellikle olumsuz geri bildirim homeostatik kontrol mekanizması tarafından düzenlenir.Bu kontrol hipotalamus tarafından yapılır. Böyle bir mekanizma olan metabolizma ve boşaltım hormonların etkisi faktöre bağlıdır. Böylece, yalnız yüksek hormon konsantrasyonu olumsuz geri bildirim mekanizması tetiklemek olamaz. Olumsuz görüşler aşırı bir “etkisi” hormonu tarafından tetiklenen gerekir.

Hormon salgısı uyarılmış ve tarafından olumsuz etkilenen:

  1. Diğer hormonlar (” uyarıcı ” – ya da ” serbest ” – hormonlar)
  2. Plazma konsantrasyonları iyonları veya besinlerin yanı sıra, bağlama globulins
  3. Nöronlar ve zihinsel faaliyet
  4. Çevre, örneğin, ışık veya sıcaklık değişiklikleri

Bir özel hormonlar diğer endokrin bezlerin hormon üretimi teşvik etmek hormonlar grubudur. Örneğin, büyüme ve artan etkinliği başka bir endokrin bezi, tiroid hormonları çıktısını arttırır Tiroid – stimulating hormone (tsh) neden olur.

Bu etkileşim hipotalamusla hipofiz arasında olur.Tropik hormon türlerini hipotalamus hipofiz üzerinde kontrol amaçlı kullanır.

Son zamanlarda tespit hormonlar, “açlık hormonu” – ghrelin, Oreksin ve pyy 3-36 – ve “Faşizmin hormonları” – Örneğin, leptin, obestatin, nesfatin-1 sınıfıdır.

Etkin hormonlar hızla dolaşımı serbest bırakmak için hormon biyosentetik hücreleri üretmek ve biyolojik olarak aktif olmayan hormonlar öncesi form veya prohormones saklamak. Bunlar daha sonra hızla belirli bir uyarana yanıt onların aktif hormon forma dönüştürülebilir.

Leave a Reply

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510