Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

Geometri Görme İşidir!

Geometrinin bir yetenek olduğunu, doğuştan var olduğunu ve geometriyi ya yaparsın ya yapamazsın ortası asla yoktur ve öğrenilmez algısı yıllardır süregelmektedir. Oysa bu algı tamamen yanlıştır ve maalesef insanların gözünü korkutmaktadır. Yeni başlayacak olan kişiler bu algıyla öğrenme çabasına girdiğinden öğrenme süresini uzatabilmektedir.

Geometri sorusu çözerken takıldığınız noktalarda öğretmen veya bilen bir arkadaşınıza soruyu verdiğinizde yapacakları ilk şey soruyu incelemek olur. 3-5 saniyelik bir inceleme sonucu soruyu takır takır şekiller üzerinden çözerler.

Soruyu bir türlü çözememiş olan siz o klasik algıyı kabullenirsiniz, ama işin aslı öyle değildir.  Geometri sahiden görme işidir diyebiliriz fakat geometri önceden gördüğü-çözdüğü çok iyi bildiği sorulardan yola çıkarak yeni problemi görme işidir. Yani olay tecrübede yatmaktadır.

Geometri kursu, matematik kursu konusunda yaratıcı eğitim tekniklerimiz ve teknolojinin birleşimiyle öğrenme garantili derslerimize siz de katılabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510