Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

Geleceğin Eğitim Sistemi

Geleceğin Eğitim Sistemi

Teknoloji ve Eğitim

sınıf düzeni

sınıf düzeni

Eğitimin günümüzde nasıl ve ne şekilde verildiği, her ortamda tartışma konusu haline gelmiştir. Öğretmen masasıyla sıraların hizası ve bu sebeple öğretmenin öğrencileriyle arasına koyduğu mesafe ve sınır, ayrıca öğretmenin ders anlatırken bulunduğu konum gibi, en iyi eğitim için uygulanan yanlışlar konusunda daha devam ettirilebilecek birçok örnek mevcuttur.

Uzmanlar bu şekilde düzenlenen sınıfların aslında ideal ve etkili bir yöntem olmadığını özellikle söylerken, sınırlı sayıda okul bu yanlışın farkına varmış durumda. Ayrıca gelişen teknolojinin eğitime de yansımasıyla birlikte, eğitimciler artık eski düzen yerine, yeni bir anlayışla düzenlenen sınıfların oluşumunu düşünmektedirler.

Doğru eğitim için gerekenler ise öncelikle, kocaman sınıfların yerine daha küçük ve sınırlı sayıda öğrenci alabilecek sınıflardır. Bunun dışında öğretmenin öğrencilerle birlikte bulunduğu en iyi konum da, yarım daire şeklinde sıralanan sıralar ve öğretmenin bu yarım dairenin içerisinde bulunması olarak belirtilebilir.

Bu düzenin avantajlarına gelince, öğrenci ve öğretmen iletişiminin daha kolay, kaliteli olması, bu iletişim sırasında sorulan sorulardan daha çok verim alınabilmesi ve bu sayede öğrencilerin derse olan ilgisinin artması, tahtaya eşit uzaklıkta olan öğrencilerden hiç birinin kendisini sınıfın dışında hissetmemesi gibi daha birçok örnek verilebilir.

Eğitimde teknolojinin sınıflarda nasıl uygulanacağına gelince ise, ülkemizde bu yeniliklere kapısını açmış birçok okulun mevcut olduğu bilinse de ilerleyen zamanlarda ne kadar etkili olacağı ya da hangi sayıda okulun bu uygulamalara başlayacağı da merak konusu.

İngilizce Kursu İzmir

Leave a Reply

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510