Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

Geç Kalma Sorunu

Geç Kalma Sorunu

Geç Kalma Sorununa Çözüm

geç kalmak

geç kalmak

Arada bir olması sorun yaratmasa da, sürekli olarak bir yerlere geç kalmak ve bunu alışkanlık haline getirmek, hem sizin için hem de etrafınızda sizi bekleyenler için büyük sorunlar doğurabilir.

Arkadaşlarınızla buluşurken ya da önemli bir iş görüşmesine hazırlanırken geç kalmak, ilk izlenim açısından ya da arkadaşlarınızla sorun yaşamanız açısından kötü bir izlenim yaratacak, size oldukça zarar verecektir.

Fakat bazı kişiler vardır ki, artık geç kalmak onlar açısından sorun olmaktan çıkmış, ne kadar geç kalacakları bile tahmin edilebilir olmuştur. Peki, onları bu kadar geç kalmaya iten nedenler neler olabilir?

İlk olarak süre ayarlama konusunda sıkıntılar yaşıyor, buluşma saatine kadar belirlediğiniz işlerinizi halledemiyor olabilirsiniz. Bu nedenle zamanlamanızı daha iyi yaparak sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Ya da dikkatiniz çok kolay dağılıyor, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsanız ona göre kendinize süre vermeniz faydalı olacaktır.

Aslında işiniz gereği de sürekli geç kalarak biraz da gücünüzü göstermek istiyor olabilirsiniz. Sürekli karşılaşılan bir sorun olarak da, evden çıkmadan yapmanız gerekenler listesi örnek gösterilebilir. Mutlaka herkesin kapıyı kapatmadan yapmayı unuttuğu ve geri döndüğü bir şey vardır. Bu da vakit kaybetmenize neden olur. Daha erken saatlerde hazırlanmaya başlayarak bu duruma bir son verebilirsiniz.

Son olarak, geç kalmanızın temel sebebi olarak, buluşmaya geç kaldığınız kişileri sevmemeniz, işinizi ya da iş için görüşeceğiniz kişileri istememeniz gösterilebilir. Bunun sonucunda da gitmeyi istemediğiniz buluşmalara geç kalmanız gayet doğaldır.

Fakat bu sorunları halletmeniz için öncelikle temelde neden geç kaldığınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Kendiniz neden geç kaldığınıza dair bir cevap bulduğunuzda bu sorunun üstünden kolaylıkla gelebilirsiniz.

İngilizce Dersi İzmir

Leave a Reply

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510