Resim çizebilmek büyük yetenek ve bilgi gerektiren bir sanattır. Bunun için resim kursuna gitmekte fayda vardır. Kursların fiyatları aylık 150 TL’den başlar ve değişiklik gösteriri. İndirimler ve her bütçeye uygun fırsatlar ile ilginizi bilgi ve yeteneğe dönüştürme imkanı sunuyor. Bu kurslarda özel yetenek sınavlarına hazırlanabilir veya hobi amaçlı gidebilirsiniz. Işık, gölge,iç ve dış mekan çizimleri, tonlama, perspektif, hacim geometrik ve anatomik çizimler, ölçü almak, objeler, karakalem ve sulu boya, doku çalışmaları gibi teknikleri öğrenebilir ve profesyonelleşebilirsiniz. Başarı sertifikanızı alarak bu alandaki olanaklara erişim imkanı sağlayabilirsiniz. Sağladığı bu olanaklar ise hobiden tutun öğretmenlik, sanat tasarımı, heykel, seramik gibi bir çok alanda kullanılmabilir. Ayrıca yurt dışında da eğitiminize devam edebilirsiniz.

Kursların süreleri 6-12 ay arasında değişiyor. Kursa katılım yaşı pek önemli değil. Önemli olan bu yöndeki ilgi ve isteğiniz. Kursu yeri seçerken dikkat etmek gereken unsurlar var. Size yakın olması ve bütçenize uygun olması gerekli. Eğitmenlerin sertifikalarına da kişisel gelişiminiz açısında büyük önem vermelisiniz. Teknik donanımlarının yeterli olması da mutlaka önemsenmelidir. Size verebilecekleri deneyim ve bilgiyi mutlaka ölçüp tartmalısınız. Önemli detayları atlamadan bir anda bulundurabilecek yerleri seçmenizde ve orada eğitim almanızda fayda var. Alacağınız sertifika ile her çeşit imkan size sunulacaktır. Kendinize sergiler açabilir ve ilerleyebilirsiniz.

Resim sadece kağıt ve tuvallerde kalmayıp her formda karşımıza gelebilir. Mesela resim bazen kalıbına sığmaz ve sokağa taşar. Ortaya street art çıkar ve insanların kendini ifade etmenin özgür biçimlerindendir. Duvarlardan asfaltlara asfaltlardan merdivenlere rengarenk formlarda görülebilir. Bunun için haya gücünüzü ve elinizdeki her materyali resim sanatına çevirebilme yeteneğinizi öne çıkarmalısınız. Her şey sizin tuvaliniz olabilir. Hayal edin ve çizin.