Günlük hayatlarımızda haşır neşir olduğumuz birçok şeyin ardında fizik, dolayısıyla fizik dersi vardır. Şöyle bir düşünün; optik, mekanik, ısı ya da diğer bir deyişle evimizdeki ısıtıcılar, aynalarımız, otomobillerimiz ve daha birçok şey fizik dersine öğrendiğimiz ya da öğreneceğimiz fiziğin kurallarıyla işliyor.

Fiziği, adım adım öğrendiğiniz her fizik dersinde, günlük yaşamda karşınıza çıkan her olayı daha basit şekilde açıklayabilecek kolayca anlayabileceksiniz. Kim bu ayrıcalığa sahip olmak istemezki?


Fizik dersi izmir aramalarıyla, google üzerinden sitemize ulaştınız ve fizik konusunda başarılı olmak için özel ders arıyorsunuz, o zaman en doğru adrestesiniz!

İzmir’de özel fizik dersi alarak başarıyı sağlamak çok kolay, özellikle günümüz sınav sisteminde iyi bir yere gelmek, iyi bir okul kazanmak için fizik dersi oldukça önemli bir yere sahip.  İzmir’de fizik kursları bu konuda çalışmalar yürütmekte fakat sadece İzmir’de özel ders fizik ilanlarına bakarak doğru öğretmeni seçmek mümkün olmuyor. Bir fizik dersanesi seçmek de mümkün, fizik öğretmeni aranıyor diye ilan vermek de ama doğru öğretmenle çalışmak için doğru bir fizik kursu veya doğru bir fizik öğretmeni tercih etmek en önemlisi, burada da Evders Fizik Kursu devreye giriyor!

Fizik dersi bir çok öğrencinin korkulu rüyasıdır, bu durumun asıl sebebi ezberci eğitim sistemidir. Ezberci eğitim sisteminde, fizik dersine tarih dersi gibi çalışılmakta ve fizik dersi sırasında düşünülmesi gerektiği göz ardı edilmektedir, böyle olunca başarı da gelmemekte, fizik her öğrencinin korkulu rüyası olmaya devam etmektedir. Herkesin alıştığı soruları ezberleterek değil, mantığını öğretip, fiziği sevdirerek, kalıcı bir fizik eğitimi için “Evders Fizik Kursu“!


Gelelim merak edilen konulara;

  • İzmir’de özel fizik dersi fiyatları ne kadar?
  • Fizik dersi alarak ne kadar zamanda başarılı olabilirim?
  • Fizik dersinde çok kötüyüm kursa başlamak için bir ön şart var mı?

fizik-dersi-izmir

Fizik Nedir | Fizik Dersi Nedir?
Temel olarak fizik, matematikle ifade edilen bir bilimdir. Az önce örneğini verdiğimiz şeyler de fizikle ifade edilir. Bu yüzden fizik hayatımızın her noktasında ihtiyaç duyduğumuz bir bilim dalıdır. Fiziği anlayarak yaşantımızda yer alan fenomenlere ve olgulara anlam verebiliriz.

Fizik, kimine göre karmaşık işlemler kimine göre olağanüstü yorumlama gücü,kimine göre sadece teorem ve formül dizisidir…   aslında fizik bunlardan hiç birisidir…


Fizik Dersi İzmir‘le Öğrenme Garantili Dersler EVders’te

Fizik dersinde çok kötüyüm kursa başlamak için bir ön şart var mı?
Öncelikle şuradan başlayalım fizikin güçlü bir matematik gerektirdiği ve matematikle doğrudan ilişkili olduğu kesindir ve öte yandan fizikin önemli bir yorumlama gücü ve bakış açısı gerektirdiği de barizdir.

Özellikle sınavlara hazırlanırken bakış açısını geliştirmek adına çok farklı tarzda sorular çözülmelidir. Her soruda göreceğiniz ufak bir ayrıntı farklı bir nokta yorumlama gücünüzü de geliştirecektir, öte yandan formüller fizik mantığının oturmasına çok büyük katkıda bulunacaktır. Aslında fizikin en büyük güzelliği de burada formüllerin konu mantığıyla uyuşup ezberlenmesine gerek olmamasıdır.

Buradan fizikin mantığının ve işlem gücünün oturtulduktan sonra gerisinin kendiliğinden geleceğini ve fizik dersinden o pozitif enerjiyi alabileceğinizi çıkarabiliriz. Sizde bu yöntemlerle çok zorluk çekmeden ve eğlenerek fizik dersinde rahatlıkla başarılı olabilirsiniz.


İzmir’de fizik dersi fiyatları ne kadar?
Fizik kursunun derslik fiyatlarıyla ilgili detaylı bilgi almak için bize whatsapp üzerinden ulaşabilir ya da telefonla arayabilirsiniz.


Ne kadar zamanda fizik öğrenebilirim?
Fizik derslerimizde, kursa başlamadan önce seviye analizi yapılmaktadır ve seviye analizi sonucunda size ne kadar sürede başarıya ulaşabileceğiniz söylenmektedir. Detaylı bilgi için öncelikle deneme dersi alabilirsiniz.


Fizik Dersi İle Fiziğe Bakışınız Değişecek

Eski Yunancada Fizik doğa içerisinde ter alan madde ve maddelerin uzay ve zaman içerisindeki hareketini enerji kuvveti ile kapsam içerisine alarak gerekli çalışmalarla incelemesini tamamlayan bir doğa bilimi olarak isimlendirilir. Kısacası dünyaya ait nasıllara verilecek cevabın doğaya ait analizinin yapılmasıdır. Akademik bir disiplin olması astronomiyi kamsam içerisine almasına da sebep olmuştur.

16 yüzyıl itibari ile çalışmalarına ivedilik kazandıran Fizik kendi sınırlarını belirlemiştir. Bilim içerisinde çeşitli çalışmalarda da kullanılmıştır. Felsefe, kimya, matematik ve biyoloji bunlar arasında yer alır. Diğer taraftan matematiksel fizik ve kuantum kimyası gibi konularda fizik sınırlarını tespit etmek bir hayli zordur. Çeşitli kademelerde yer alan disiplinleri etkilemesi önem arz eder.

Bunun sebebi gelişmelerin teknolojik olarak uygulanmasıdır. Fizik yeni fikirlerin üretilmesine aracı olmaktadır. Bu matematik ve felsefe gibi disiplinleri etkileme katsayısını arttırmaktadır. Yani elektromanyetik ve nükleer fizikteki yenilikler geliştirilmesidir. Yaşantımızda yer alan televizyon, bilgisayar, elektrikli ev eşyaları, termodinamikteki yenilikler motorlu taşımanın, mekanik yenilikleri bunlar arasında yer alır

Fizik Kursu İzmir