Fizik dersi izmir aramalarıyla, google üzerinden sitemize ulaştınız ve fizik konusunda başarılı olmak için özel ders arıyorsunuz, o zaman en doğru adrestesiniz!

fizik-dersi-izmirGünlük hayatlarımızda haşır neşir olduğumuz birçok şeyin ardında fizik vardır. Şöyle bir düşünün; optik, mekanik, ısı ya da diğer bir deyişle evimizdeki ısıtıcılar, aynalarımız, otomobillerimiz ve daha birçok şey fiziğin kurallarıyla işliyor.

Fiziği, adım adım öğrendiğiniz her derste, günlük yaşamda karşınıza çıkan her olayı daha basit şekilde açıklayabilecek kolayca anlayabileceksiniz. Kim bu ayrıcalığa sahip olmak istemezki?

Temel olarak fizik, matematikle ifade edilen bir bilimdir. Az önce örneğini verdiğimiz şeyler de fizikle ifade edilir. Bu yüzden fizik hayatımızın her noktasında ihtiyaç duyduğumuz bir bilim dalıdır. Fiziği anlayarak yaşantımızda yer alan fenomenlere ve olgulara anlam verebiliriz.

Fizik, kimine göre karmaşık işlemler kimine göre olağanüstü yorumlama gücü,kimine göre sadece teorem ve formül dizisidir…   aslında fizik bunlardan hiç birisidir…

Fizik Dersi İzmir

Öncelikle şuradan başlayalım fizikin güçlü bir matematik gerektirdiği ve matematikle doğrudan ilişkili olduğu kesindir ve öte yandan fizikin önemli bir yorumlama gücü ve bakış açısı gerektirdiği de barizdir. Özellikle sınavlara hazırlanırken bakış açısını geliştirmek adına çok farklı tarzda sorular çözülmelidir. Her soruda göreceğiniz ufak bir ayrıntı farklı bir nokta yorumlama gücünüzü de geliştirecektir, öte yandan formüller fizik mantığının oturmasına çok büyük katkıda bulunacaktır. Aslında fizikin en büyük güzelliği de burada formüllerin konu mantığıyla uyuşup ezberlenmesine gerek olmamasıdır.

Buradan fizikin mantığının ve işlem gücünün oturtulduktan sonra gerisinin kendiliğinden geleceğini ve fizik dersinden o pozitif enerjiyi alabileceğinizi çıkarabiliriz. Sizde bu yöntemlerle çok zorluk çekmeden ve eğlenerek fizik dersinde rahatlıkla başarılı olabilirsiniz.

Fizik Dersi İle Fiziğe Bakışınız Değişecek

Eski Yunancada Fizik doğa içerisinde ter alan madde ve maddelerin uzay ve zaman içerisindeki hareketini enerji kuvveti ile kapsam içerisine alarak gerekli çalışmalarla incelemesini tamamlayan bir doğa bilimi olarak isimlendirilir. Kısacası dünyaya ait nasıllara verilecek cevabın doğaya ait analizinin yapılmasıdır. Akademik bir disiplin olması astronomiyi kamsam içerisine almasına da sebep olmuştur.

16 yüzyıl itibari ile çalışmalarına ivedilik kazandıran Fizik kendi sınırlarını belirlemiştir. Bilim içerisinde çeşitli çalışmalarda da kullanılmıştır. Felsefe, kimya, matematik ve biyoloji bunlar arasında yer alır. Diğer taraftan matematiksel fizik ve kuantum kimyası gibi konularda fizik sınırlarını tespit etmek bir hayli zordur. Çeşitli kademelerde yer alan disiplinleri etkilemesi önem arz eder.

Bunun sebebi gelişmelerin teknolojik olarak uygulanmasıdır. Fizik yeni fikirlerin üretilmesine aracı olmaktadır. Bu matematik ve felsefe gibi disiplinleri etkileme katsayısını arttırmaktadır. Yani elektromanyetik ve nükleer fizikteki yenilikler geliştirilmesidir. Yaşantımızda yer alan televizyon, bilgisayar, elektrikli ev eşyaları, termodinamikteki yenilikler motorlu taşımanın, mekanik yenilikleri bunlar arasında yer alır

Fizik Kursu İzmir