Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

Ders Çalışmak

Ders Çalışmak

Çocuğunuzun Ders Çalışması İçin

çocuklar ve ders

çocuklar ve ders

Genel olarak anne ve babaların büyük bir çoğunluğu, belki sınavın getirdiği telaştan belki de sınavı fazla gözlerinde büyüttüklerinden, çocuklarının ders çalışmadığını düşünür hatta bu nedenle onlara kızar, ders çalışmaya zorlar. Bu durumdan ebeveynler kadar çocuklar da olumsuz etkilenirler doğal olarak.

Bu duruma çözüm olaraksa, çeşitli öneriler sunulabilir. Örneğin, çocuğunuza sorumluluk almayı öğretin. Hem öğretim hayatında, hem de ilerleyen yaşamında bu özelliğinden her zaman faydalanacaktır. Ya da sıklıkla yapılan bir hata olarak, çocuğunuza onun için yaptıklarınızı, katlandıklarınızı hatırlatmayın. İletişiminizi güçlü tutarak onu da anlamaya çalışın.

Ona sürekli olarak başarının ya da başarısızlığın ortak olarak, eşit derecede sonucu etkilediğini söyleyin. Neden sınava çalışması gerektiğini, geleceğini kendisinin şekillendireceğini anlamasını sağlayın. Ders çalışma saatlerine, hangi saatlerde daha verimli olacağına kendisi karar versin ve ona göre çalışsın. Etkinliklerde ya da bilgisayarda vakit geçirmek istiyorsa uzlaşarak ve ortak bir karar vererek onun da kendisine vakit ayırmasına izin verin.

Son olarak, çocuğunuza sonuç ne olursa olsun onun yanında olduğunuzu tekrarlayın ve bu güveni sağlamaya çalışın. Sınav onun ve sizin yaşamınızda önemli bir yer teşkil ediyor olabilir fakat çocuğunuzun sizin için ne kadar önemli olduğunu asla unutmayın.

İngilizce Kursu İzmir

Leave a Reply

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510