Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

Ders Çalışırken

Ders Çalışırken

Sağlıklı Atıştırmalıklar

meyveli atıştırmalıklar

meyveli atıştırmalıklar

Geç saatlerdeki çalışmalarda kolaylık sağlaması, tadı ve eğlenceli olması nedeniyle atıştırmalıklar öğrenci yaşamında büyük yer tutar.

Tatlısından tuzlusuna yemesi ne kadar keyifli olsa da sağlığa zararlı olan bu yiyecekler, maalesef hayatımızın vazgeçilmezleri arasındadır.
Bu yiyeceklerin yanında, aslında yakından tanıdığımız bir sürü sağlıklı, enerji verici ve lezzetli atıştırmalıklar mevcut. İlk olarak kuru yemiş ve meyveyle sebzelerden başlayabiliriz. Kuru yemişlerin verdiği enerjiden haberdar olmayan yoktur. Protein ve vitaminler yönünden de oldukça zengin olan kuru yemişlerle açık bir zihinle saatlerce ders çalışabilirsiniz. Meyve ve sebzelere gelince, sağlıklı bir hayatın temel taşı olmaları sebebiyle, ders çalışırken yediğiniz çilek, elma, portakal gibi meyveler ya da hızlıca hazırlayacağınız salatalarla uykunuzu açabilir, beyninizin daha etkili çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Patlamış mısır da sadece film izlerken değil ders çalışırken de size eşlik edebilecek güzel atıştırmalıklar arasında olmalıdır. Hatta az yağla yapıldığında, düşük kalorisi ve lezzetiyle favorileriniz arasında yerini mutlaka alacaktır.

Türk insanlarının bolca tercih ettiği, tarihi çok eskilere dayanan yoğurtta, bol çeşidi ve her açıdan yararlı olması nedeniyle ders çalışırken vereceği enerjiyle tercihleriniz arasında yer almalıdır.

Son olarak, ders çalışırken istediğiniz şekilde kolayca hazırlayabileceğiniz lezzetli minik atıştırmalıklarla hem açlığınıza engel olabilir, hem de lezzetli yiyeceklerle sağlıklı şekilde beslenebilirsiniz.

İngilizce Dersi İzmir

Leave a Reply

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510