Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

Başarıya Ulaşmanın Yolu

Başarıya Ulaşmanın Yolu

Hedef Koymak

başarıya ulaşmanın yolu

başarıya ulaşmanın yolu

Günlük yaşantımızda olsun ya da iş hayatımızda, aslında önceden belirlediğimiz hedefler doğrultusunda fark etmeden çalışıyoruz. Sebebi zamanla ne için uğraştığımızı ya da çabaladığımızı unutmamız olsa da herkes bir amaç uğruna yaşamak, hayatını boş yere sürdürmemek ister.

Aslında hayatınızda herhangi bir hedef koyarken, o hedefe ulaşmak kadar yenilip, başarısız olacağınız ihtimalini de göz önünde bulundurursunuz fakat yine de bu düşünce aklınızda sanki hiç yokmuş gibi davranırsınız. Ayrıca hayatınızdaki en basit konuda bile kendinize bir hedef koymanız ve onun için çabalamanız yaşamınıza anlam katarak, var olmanız açısından sizi tatmin eder.

Hedeflerimizi hem yakın hem de uzak gelecek olarak ikiye ayırabiliriz. Yakın gelecekteki bir hedefe örnek olarak sınavınız, gösteriniz vb. gösterilebilir ve tabi ki örnekler daha da çoğaltılabilir. Küçüklüğünüzden itibaren istediğiniz, tasarladığınız hayalleri ise uzak gelecek olarak yorumlayabiliriz. Yakın gelecekteki hedeflerinizi o süre içerisinde çalışarak elde edebilirsiniz fakat daha uzak hayalleriniz için, küçük adımlarla ilerleyerek büyük hedefe sadece o şekilde ulaşabilirsiniz.

Hedefe ulaşırken, hedef koymaya nazaran, doğru hedef koymak çok daha önemlidir. Hayatınızı etkileyecek konularda kendinize hedef koymanız, ileriki yaşantınızda size oldukça fayda sağlayacaktır. Bunun için gelecekte mutlu olacağınız, kendi istekleriniz çerçevesinde şekillenecek hedefler koymanız en doğrusudur.

Hedefe ulaşırken hissettiğiniz heyecan ve hedefe ulaştığınız taktirde başka hedefler için duyduğunuz motivasyon, bir amaç çerçevesinde yaşamanıza fayda sağlaması, son olarakta gerçekleştirdiğiniz her adımın, sizi büyük hedefe yaklaştırdığını bilmeniz, hedef koyma konusunda sizi daha da cezbedecektir.

ingilizce kursu izmir

Leave a Reply

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510