Evders Blog

Faydalı ve eğlenceli bilgiler blog'u.

Başarı İçin Derste Nasıl Not Tutulmalıdır?

Derste Not Tutmanın Püf Noktaları

Derslerden verim alabilmenin yolu not tutmaktan geçer. Tabi not tutmak için bir emek harcanır ve bu emeğin karşılığı en üst düzeyde beklenir. Tutulan notlar hem çalışma süresini hemde karmaşayı azaltır.

Sadece dersler için düşünmeyip hayatımızın geneline de bunu yayabiliriz, not tutmak çok önemlidir, günlük yapacağımız, yapmamız gereken işleri unutmayacağımız ve anlayabilceğimiz şekilde kodlamak çok önemlidir. Not alma alışkanlığını doğru şekilde edinmeliyiz.

nasıl-not-tutulur

En verimli not tutmanın yolu düzenden geçer. Kendi düzeninizde not tutun. Sadece önemli şeyleri not alın. Fazla yazılar zihninizi karıştırır. Kısa ve öz cümleler ile bir şey kaçırırım endişesinin dışında kalarak bildiklerinizi yazıya aktarın. Bilmediklerinize odaklanın.

Farklı renkler kullanın. Zihin renkleri hatırlar. Sadece önemli şeyleri belirtin. Evetgüzel şekilde not tuttunuz ve bunun karşılığını almak istiyorsunuz. Bunun için düzenli aralıklarla tekrarlar yapın. Disiplinli ve istikrarlı olmak bu işi başarmanızda yardımcı olacaktır.

 

Leave a Reply

Aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

info@evdersizmir.com
05071339510